Kako je malome ime

Kad je došlo vrijeme da dadnu ime svom prvorođencu, muž i žena su se počeli svađati. Ona je htjela da nosi ime njezinog oca; on je htio da nosi ime njegovog oca. Na kraju  su se otišli rabinu da sredi njihov spor.

“Kako se zvao tvoj otac?”, upita rabin supruga.

“Abijah”.

Kako se zvao tvoj otac?”, upita ženu.

“Abijah”.

“U čemu je onda problem?”, reče zbunjeni rabin.

“Vidite rabine”, reče žena, “moj je otac bio naučnik, a njegov konjokradica. Kako mogu dopustiti da moj sin nosi ime takvog čovjeka?”

Rabin je o tome ozbiljno razmišljao, jer je problem bio delikatan. Nije htio da se jedna strana osjeća pobjednikom, a druga gubitnikom. Napokon reče:

“Savjetujem vam da učinite ovo. Dajte djetetu ime Abijah. Tada čekajte i vidite hoće li postati naučnikk ili konjokradica, i znaćete čije ime nosi”.

Anthony de Mello

Common Name: King’s mantle
Botanical Name: Thunbergia erecta

Još

VIDEO:Sara Kej: Kad bih imala ćerku…

"Ako budem imala ćerku, umjesto mama, zvaće me Tačka B..." počela je … [Opširnije...]

Zaštitite se od loših vijesti

Kada bismo samo mogli da ne uzimamo u obzir sve i svašta što čujemo na … [Opširnije...]

Prirodna medicina: Hajdučka trava

Hajdučica je naš najpoznatiji lijek, i najčešće se upotrijebljava kao … [Opširnije...]

Velikodušnost

Velikodušnost je plod duše, a ne uma ili nečeg drugog.Škrtost je plod … [Opširnije...]

Dati krv

Prije mnogo godina, dok sam radio kao volonter u Standford bolnici, … [Opširnije...]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Portal mozete pratiti na adresama: durmitor.com, durmitor.net, durmitorcg.com, destination-durmitor.org, odjek.com...Za bilo koji oblik saradnje(turistička promocija, razmjena linkova...) pišite na naš e-mail
E-mail